Artists La Gran Màquina IV

Abel Jaramillo, Our recreation
abeljaramillo.es

Albert Gironès, Traspassar l’única part que queda de muralla, creuar per on hi havia un camí, reactivar una xemeneia abans de la seva demolició i reconquerir un actual abocador.
https://lbrt.hotglue.me/

Alessandra Miranda, Instead of look, stare
http://cargocollective.com/alessandramiranda

Alexandra Garcia Pascual, RE.VISTA
http://alexandragarciapascual.blogspot.com.es/

Andrés Galeano, Loading
www.andresgaleano.eu

Anna Irina Russell, Longest-lasting Translation
www.annairinarussell.com

Bel Fullana, One hour drawings
www.l21gallery.com/BEL_FULLANA

Christina Schultz, Manifiesto del no hacer
www.christinaschultz.com

Daniel Ortega, Involució, D.P.
www.dortega.es

Daniel Moreno Roldán, Vuit temporitzadors elèctrics || Premi Embarrat 2017 Ex aequo
www.danielmorenoroldan.com

David Giribet, Hexx
calidos.cat 

Fermín Díez de Ulzurrun, Czech Hedgehog
www.fermindiezdeulzurrun.es

Ferran Lega, Memòria Pètria
www.ferranlega.com

Gerard Cuartero, And suddenly, is impossible to remain quiet
www.gerardcuartero.net

Helena Vinent i Joan Pallé, Receta para un derrocamiento
www.urgecolectivo.tumblr.com

Jordi V. Pou, Pensa com un artista
jordivpou.info

Laura Llaneli, Gnossienne nº 1 || Premi Embarrat 2017 Ex aequo
www.laurallaneli.com

María Sánchez, 1º Interior D || Premi Embarrat – IEI 2017
www.mariasanchez.com.es

Marta Bisbal, Kosmos
www.martabisbal.com

Minja Gu, “42.195”
www.guminja.com

My Lindh, Nordic Panoramas 1
www.mylindh.com

Nuboläris, Retrücs

Olenka Macassi, Bianya/Viaña 1937
www.olenka-macassi.com

Olivia Vivanco, Los días
www.oliviavivanco.com

Pedro Torres, Ever News
www.pedrotorres.net

Peio Izcue Basail, Azul, blanco, rojo (o 3 relojes infinitos)
peiobasail.com

Rafael Cañete Fernández, Nosotros vivimos aquí
www.rafaelcanete.com

Ro Caminal, Global Happiness
https://vimeo.com/rocaminal

Sofía Estévez, Enganche absoluto
https://sofiaestevez.hotglue.me/

Sofía Montenegro, The time we choose to follow
sofiamontenegro.es

Stefanie Herr, OEUFRE
www.stefanieherr.com

Sunette Viljoen, Added lustre remove
www.sunetteviljoen.com

Música & Programació

#81 del Col·lectiu Free’t
Concert inagural de soundpainting

Vermuts electrònics amb Skygaze i Nølah

Concert d’Ultrascene
escolta’l aquí

Meeting Point de Patricia Habchy
Col·laboració amb FiraTàrrega

Aterratge Konvent
amb La Lluita d’Abel Azcona, concert d’Adriano Galante (SEWARD) i Technoclaqué

Seven Slow Sins de Joan Viladot

Els DJs
Grozza, LoBepo, Vigileu!, M15t3RY i Clickman

Lo Petit Embarrat amb acivitats de Solaç

Jurat / Jurado / Jury Members 2017

Cèlia Del Diego
Directora del Centre d’Art La Panera de Lleida

Anselm Ros
Comissari Sala Gòtica de l’Institut d’Estudis Ilerdencs IEI

Frederic Montornés
Comissari independent

Roser Miarnau
Llicenciada en Història de l’Art – Museu Trepat

David G. Torres
Comissari independent i crític d’art

Ramon Sicart
Director de la Galeria Sicart de Vilafranca del Penedès